Prezentacja na temat pożarów

Pobierz

Tlen jest niezbędny do życia ludzi i zwierząt.. Gdy lasy giną - ginie źródło tlenu.. W toksycznym dymie, wskutek trudności oddychania tracą przytomnośc, a wtedy znajduje się ich na drogach ewakuacyjnych lub klatkach schodowych.. To obszar, który produkuje bardzo dużo tlenu.. Tereny objęte zagrożeniem są najczęściej oznaczone znakiem.Zgodnie z niniejszym Rozporządzeniem, grupy pożarów prezentują się następująco: grupa pożarów A to pożary materiałów stałych, najczęściej pochodzenia organicznego, których spalanie zwykle zachodzi wraz z tworzeniem się żarzących węgli, na przykład drewna, papieru czy tkaninTam zatem w pierwszej kolejności należy ich szukać.. KURS STRAŻAKÓW RATOWNIKÓW OSP CZĘŚĆ I TEMAT 10: Gaszenie pożarów oraz środki gaśnicze Autorzy: Jerzy Prasuła Bożenna Porycka Joanna Rakowska Daniel Małozięć 2.. Ręka przytrzymuje płonącą zapałkę po lewej stronie kadru, a z prawej pojawia się napis źródło ciepła (zapłonu).prezentacja multimedialna "Zagrożenia pożarowe".. praca w grupach, określenie przyczyny powstawania pożarów, symulacje, określenie grupy pożaru i dobór środka gaśniczego, uczniowie proponują, czym gasić, burza mózgów i dyskusja na temat przyczyn powstawania pożarów, jak się zachować, gdy zauważę pożar.. Czasem można ich zobaczyć w oknach, wychodzących na dach i wzywających pomocy..

...Przeczytaj informacje na temat największych dotychczas pożarów na Świecie.

Pożary cieczy nie znajdujących się w ruchu: nie rozpraszać cieczy silnym strumieniem, lecz pokrywać ognisko pożaru gaszącym obłokiem (rozpylonym środkiem gaśniczym).Temat 10 -_gaszenie_pozarow_oraz_srodki_gasnicze_[prezentacja] 1.. PoŽar, nie powodujac natychmiastowej émierci starego lasu, znacznie zmniejsza jego odpornoéé.. Gdyby tlenu zabrakło - życie naPlik temat 10 gaszenie pozarow oraz srodki gasnicze [prezentacja].ppt na koncie użytkownika marcinek016 • folder Gaszenie pożarów oraz środki gaśnicze • Data dodania: 24 sie 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.cele lekcji poznanie genezy pochodzenia halloween poszerzanie wiedzy z zakresu obszaru kulturowego (w. brytania, usa, irlandia) poznanie tradycji i ciekawostek odnoŚnie halloween poznanie nowego sŁownictwa sŁownictwo cauldron - kocioŁek hounted house - nawiedzony dom bat - nietoperz vampire - wampir witch - czarownica, wiedŹma spell - zaklĘcie lantern - lampion ghost - duch cemetery .Efektowna prezentacja w aplikacji PowerPoint.. POŻAR- niekontrolowany proces spalania w miejscu do tego nieprzeznaczonym.. Zdjęcie: PSP Żywiec.. Znaki ewakuacyjne.na roéline..

Informacja na ten temat jest istotna dla straży pożarnej przy przyjmowaniu zgłoszenia.

W tej klasyfikacji pożarów wyróżniamy:samorządom na oświatę Wydatki samorządów na wynagrodzenia w oświacie Wszystkie wydatki samorządów na oświatę w mld zł 2004 25,74 25,52 34,05 2011 39,04 40,32 53,59 2018 47,07 50,55 70,50 Źródło: Raport o finansowaniu oświaty w Polsce w latach 2004-2018, II SamorządowaPlik temat 3 taktyka gaszenia pozarow [prezentacja].ppt na koncie użytkownika marcinek016 • folder Taktyka gaszenia pożarów • Data dodania: 24 sie 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.SKŁADOWANIE ŚMIECI W KOTŁOWNIACH.. 3) Warto mieć przy sobie gaśnicę, żeby torować drogę na zewnątrz.. Zapałka pociera o draskę i jest odpalana, zbliżenie i pokazanie przez chwilę jak płonie.. Warunkiem zapoczątkowania i przebiegu procesu jakim jest pożar (podobnie jak w procesie spalania) jest istnienie czworokąta spalania: -materiał palny - utleniacz - ciepło -skomplikowane reakcje łańcuchowe (wolne rodniki) 2.W przypadku pożaru silników pojazdów mechanicznych: nie kierować strumienia na zamkniętą pokrywę silnika, lecz gasić przez otwory chłodzące lub od spodu.. A także setki tysięcy zwierząt, który zamieszkiwały te lasy.. Question from @Martini2726 - Gimnazjum - EdbPRZYCZYNY POŻARÓW Główne przyczyny: podpalenia - to > 45% wszystkich pożarów nieostrożność dorosłych - to 20-25% awarie linii energetycznych transport kolejowy transport drogowy przerzuty ognia z niefrasobliwie wypalanych łąk, czy ściernisk wyładowania atmosferyczne, od popularnego pioruna powstaje około 1% pożarów lasów.Przy gaszeniu pożarów należy pamiętać o następujących zasadach: - Kierować strumień środka gaśniczego na palące się przedmioty lub obiekty od strony zewnętrznej w kierunku środka , - Przy gaszeniu przedmiotów ustawionych pionowo należy gasić od góry w dół, - Należy używać środków gaśniczych przeznaczonych do gaszenia danej grupy pożarów.Film prezentuje ogólny schemat powstawania pożarów..

Również postępowanie podczas pożarów.Mogą być jakieś prezentacje na ten temat do przerobienia.Proszę o pomoc... ;).

Konkurs dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Kierunek - innowacja" - znamy wyniki!. Dodajesz do slajdów rozmaite ikonki, mieszasz kolory, wykorzystujesz zdjęcia i masę fontów - chcesz żeby było ciekawie, ale gubisz przez to spójność.. Pożary w Chorwacji.. Jest on mierzony w metrach kwadratowych lub sześciennych.. 1) Pożar to rozprzestrzenianie się ognia w niepożądanym miejscu ; 2) Żeby powstał .Prezentacja pożar 1.. Gorący popiół wydziela trujące substancje, Pozostają w popiele niespalone materiały, Nie wolno składować popiołu w pojemnikach palnych, Gazy z popiołu mogą rozprzestrzeniać się na cały dom lub mieszkanie.To pożary w Amazonii.. Ogień to żywioł, trzeba się na nim znać.. Oslabione drzewa staja sie bardziej podatne na atak szkodliwych owadów i grzybów pasoŽytniczych.. Sprawdź dlaczego powinno się unikać ognia i niewłaściwego postępowania z nim.. Podobny obraz.. Czasami tak bardzo zależy ci na dopieszczeniu graficznym prezentacji, że zaczynasz przesadzać.. "Zanieczyszczeniem powietrza atmosferycznego jest wprowadzenie do powietrza substancji stałych, ciekłych lub gazowych w ilościach, które mogą ujemnie wpłynąć na zdrowie człowieka, klimat, przyrodę żywą, glebę, wodę lub spowodować inne szkody w środowisku" Taką definicję .Na sposób gaszenia wpływa także wielkość terenu, na którym doszło do pożaru..

Niech prezentacja nie urywa się wraz z ostatnim wątkiem.Przeczytaj informacje na temat największych dotychczas pożarów na Świecie.

Sprawdź dlaczego powinno się unikać ognia i niewłaściwego postępowania z nim.. Zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego.. Taki las jest zagroŽeniem dla sqsiednich, zdrowych drzewostanów.gospodarka mediami: - mechanizmy telemetryczne dla wodociągów i kanalizacji ściekowej, umożliwiające przewidywanie strat i awarii, zdalny odczyt liczników, poprawiając efektywność pracy spółek miejskich i ograniczając koszty związane ze stratami, - mechanizmy telemetryczne dla gospodarki odpadami, umożliwiające zdalne monitorowanie zajętości pojemników, wykrywanie pożarów i innych zdarzeń, zwiększające bezpieczeństwo i umożliwiające optymalne zarządzanie wywozem .Prezentacja programu PowerPoint.. Niektóre rośliny i całe formacje roślinne są przystosowane do okresowych pożarów, a ich budowa i wydzielane przez nie substancje (np.Zagrożenia pożarowe warunkują: temperatura powietrza, wilgotność podłoża, wilgotność powietrza, prędkość wiatru, rodzaj podłoża, natężenia promieniowania słonecznego, opady.. - YouTube.Zaproszenie na konferencję EMINENT 2021- 7 grudnia 2021 r. 2021-11-30 .. Ten obszar bywa nazywany płucami Ziemi, ze względu na jego olbrzymie rozmiary.. 2) Wzywając pomocy należy stosować różne metody: krzyczeć, stukać w rury, dzwonić po pomoc.. Rozpoczyna go ujęcie pudełka zapałek, szklanki i świecy.. Slajd końcowy.. W 2012 roku wybuchł bardzo tragiczny pożar na terenie kurortów w Chorwacji.16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć 25 listopada - 10 grudnia Kampania BIAŁEJ WSTĄŻKI zwiększenie świadomości społecznej na temat skali i problemu przemocy wobec kobiet podniesienie roli mężczyzn w przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet zwrócenie uwagi mediów na ten problem wzmocnienie w kobietach wiary w to, że nie .Na początku umieść spis treści, które będzie zawierać prezentacja.. SKŁADOWANIE POPIOŁU W KOTŁOWNIACH.. Ogień to żywioł, trzeba się na nim znać.1: Prezentacja musi być spójna.. Środki gaśnicze - substancje, które hamują procesy spalania.wnętrzu, ze względu na brak cyrkulacji powietrza, wytwarza się temperatura powyżej 200 °C (zazwyczaj powyżej 250 °C!. Zagrożenia pożarowe są różne dla różnych obrębów kraju..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt