Oznaczenie opon z rantem

Pobierz

Zależy to od konkretnego producenta jak również od typu i rozmiaru ogumienia.Apr 13, 2021Niektóre spośród opon zimowych posiadają ochraniacz felgi (zwany także rantem ochronnym felgi), którego zadaniem jest zabezpieczenie krawędzi felgi przed uszkodzeniami mechanicznymi (uderzeniami, otarciami, etc.).. Mówi o .FR - opona z rantem, mającym chronić felgę przed uszkodzeniami mechanicznymi.. Podziel się Komentarze (33) Dodaj komentarzFP - (Fringe Protector) albo też RFP (Rim Fringe Protector) opona z osłoną na felgę.. Oznaczenia, które przedstawiono na oponie poniżej nigdy nie wystąpią jednocześnie na tej samej oponie.. FR - opona z rantem, mającym chronić felgę przed uszkodzeniami mechanicznymi.. LI (Load Index) - określa maksymalną nośność opony.. Oznaczenia opon z jakimi jeszcze możemy się spotkać to kolorowe kropki Kolorowe kropki na boku opony - oznaczenie producenta.. Zależy to od konkretnego producenta jak również od typu i rozmiaru ogumienia.Oznaczenia opon z rantem ochronnym felgi Niektóre opony zimowe posiadają rant ochronny felgi, którego zadaniem jest ochrona krawędzi felgi przed uszkodzeniami mechanicznymi, jakie mogą powstać przy np. podjeżdżaniu pod krawężnik.. ROTATION - kierunek toczenia opony.Wyznacznik maksymalnej prędkości, z jaką na danej oponie można się poruszać oraz maksymalnego dopuszczalnego obciążenia na pojedynczą oponę..

... Opona z rantem ochronnym felgi.

Opona z rantem ochronnym najczęściej występują w oponach niskoprofilowych, o profilu 55 lub niższym, w których ryzyko uszkodzenia felgi jest większe.. Poniżej kilka najczęściej spotykanych oznaczeń rantów: - MFS (Maximum Flange Shield) - RFP (Rim Fringe Protector)Pierwsza z liczb - 205 - opisuje szerokość opony wyrażoną w milimetrach.. - (reinforced) - opona o podwyższonym indeksie nośności, dodatkowo wzmacnianaRADIAL - oznaczenie opony radialnej (promieniowej).. OWL - białe litery na oponie.. Najczęściej stosowane w oponach z profilem 55 lub niższym.. Najczęściej znajduje się w oponach z profilem 55 oraz niższym.. G1: Symbolizuje czujnik kontroli ciśnienia w oponie.. G1- symbolizuje czujnik kontroli ciśnienia w oponie.. JLB (Jointless Band) - oznacza opasanie wykonane z nylonu.. Opona z rantem ochronnym najczęściej występują w oponach niskoprofilowych, o profilu 55 lub niższym, w których ryzyko uszkodzenia felgi jest większe.. Poniższa tabela przedstawia najczęściej spotykane oznaczenia rantu ochronnego: Koncerny Bridgestone i Michelin nie stosują dodatkowych oznaczeń.. Najczęściej spotykane skróty, które pojawiają się w opisach opon:Są to oznaczenia techniczne mające znaczenie w fabryce producenta w fazie produkcji.. Oznaczenia na oponie Przedstawiamy listę najczęściej spotykanych oznaczeń na oponach.Jan 20, 2021Inne oznaczenia jakie można spotkać związane z rantem ochronnym to: RFP (Rim Fringe Protector), FP (Fringe Protector), FR (Felgen Ripen), RIM PROTECTOR..

Na szczęście oponę z rantem bardzo łatwo rozpoznać.

Jest to schemat poglądowy, by pokazać umiejscowienie najważniejszych oznaczeń występujących na oponie.. Najczęściej znajduje się w oponach z profilem 55 oraz niższym.. W oponie radialnej osnowa ułożona jest promieniowo (radialnie - stąd nazwa), czyli pod kątem 90°.. Mogą być montowane w innych pojazdach.. P - stosowane w USA przed rozmiarem opony.. INSIDE: Występuje na oponach asymetrycznych.. To wartość wyrażona w procentach.Feb 8, 2022Mają one specjalne oznaczenie.. Oznaczenie FR - opona z rantem, mającym chronić felgę przed uszkodzeniami mechanicznymi.. Jeśli Twój samochód posiada napęd na 4 koła, należy .Jan 27, 2022FR - oznaczenie opony ze specjalnym rantem chroniącym felgę przed uszkodzeniami.. ROF - (Run On Flat) symbol stosowany przez firmy Goodyear i Dunlop na oznaczenie opon, które pozwalają na dalszą jazdę po uszkodzeniu ogumienia.. Inaczej mówiąc, jest to wysokość ściany bocznej opony liczona od zewnętrznej krawędzi felgi do bieżnika.. Informacja o dodatkowym wzmocnieniu nie jest jednak wymagana i niektórzy producenci jej nie umieszczają.. Oznaczenie MFS - (Maximum Flange Shield) - ochraniacz felgi, Oznaczenie RFP - (Rim Fringe Protector) - ochraniacz felgi,FR - opona z rantem chroniącym felgę przed uszkodzeniami mechanicznymi.. Przykładowymi rozmiarami, wśród których najczęściej można znaleźć opony z rantem są: 205/45R16 .Odczytaj oznaczenie (*) Opony zaznaczone gwiazdką (*) posiadają homologację BMW (pierwsze wyposażenie)..

MFS to stosowane w oponach Dunlop oznaczenie rantu ochronnego.

Najczęściej znajduje się w oponach z profilem 55 oraz niższym.. Inne oznaczenia jakie można spotkać związane z rantem ochronnym to: RFP (Rim Fringe Protector), FP (Fringe Protector .Oznaczenie opon typu Run Flat, stosowane na oponach Dunlop.. Zależy to od konkretnego producenta jak również od typu i rozmiaru ogumienia.. Najczęściej znajduje się w oponach z profilem 55 oraz niższym.. Informuje, że dany produkt przeznaczony jest dla pojazdów osobowych.Prezentowane oznaczenia na oponie są pokazane jedynie w celach poglądowych.. Powstające z reguły w ramach współpracy producenta opon z producentem pojazdów i złożonym przez niego zamówieniem na opony.Apr 5, 2021Jeśli opona posiada rant ochronny, jest oznaczona dodatkowym skrótem "FR", co oznacza pierścień chroniący obręcz.. Jak poznać oponę z rantem ochronnym?Większość producentów stosuje jednak własne oznaczenie opon dla tej dodatkowej osłony.. G1 - informacja o czujniku kontroli ciśnienia wewnątrz opony RFT - opona tylko RunFlat, oznaczenie stosowane m.in. przez firmy Pirelli, Firestrone, Bridgestrone ROF - opona typu RunFlat, oznaczenie stosowane przez firmę GoodYear TT - Tubed Tire - opona dętkowaDSST- oznaczenie opon typu Run Flat, stosowane na oponach Dunlop.. Dodatkowy nadlewek opony, który zapobiega uszkodzeniom felg.. Oto najczęściej spotykane oznaczenia: RFP - Rim Fringe Protector (ochraniacz krawędzi felgi) - Goodyear FP - Fringe Protector (ochraniacz felgi) - Goodyear MFS - Maximum Flange Shield (pełna ochrona kołnierza) - DunlopOznaczenie FR opona z rantem, mającym chronić felgę przed uszkodzeniami mechanicznymi..

Opony z rantem ochronnym są o 10 do 15 % droższe od opon standardowych.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że ranty ochronne stosuje się przede wszystkim w oponach niskoprofilowych (obecnie najpopularniejszych), które pozwalają na stosowanie felg o bardzo dużej średnicy.. LT (Light Truck) - oznacza, że opona jest nadaje się dla pojazdów o napędzie 4x4 oraz lekkich ciężarówek.Większość producentów stosuje własne oznaczenia opon dla dodatkowej osłony.. Dunlop używa symbolu MFS.. Sprawdźmy zatem, czym jest rant ochronny.. W przypadku tej opony jest to oznaczenie 107HM , co znaczy, iż maksymalna ładowność na pojedynczą oponę wynosi 975 kilogramów, a maksymalna prędkość 210 km/h.rear - opona przeznaczona na tylną oś pojazdu Oznaczenia określające cechę w budowie opony: FR - opona z rantem chroniącym felgę przed uszkodzeniami mechanicznymi RF, RFD, RF, REF, Reinf.. Jednak warto ponieść ten .Oznaczenia opon Oznaczenia przedstawione na poniższej oponie, nigdy nie wystąpią jednocześnie na tym samym modelu.. Kolejna liczba w zapisie - 55 - opisuje profil opony..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt