Opowiadanie odtwórcze ania

Pobierz

Gdy doktor przyjechał powiedział Ani, że to ona uratowała małej życie, on przyjechał za późno, gdyby nie Ania Minnie by już nie żyła.. Po paru minutach kryzys minął.. Opowiadanie twórcze wymaga większego wysiłku .Ania i Diana wreszcie dobiegły do domu państwa Barry.. Ludzie nie wiedzieli co zrobić z małą sierotą.Ania i Diana wreszcie dobiegły do domu państwa Barry.. Ania wytrącona z melancholii odwróciła się zaniepokojona.Napisz opowiadanie odtwórcze którego bohaterami będą Ania shirley( Ania z Zielonego wzgórza) i Janosz Boka (chłopcy z placu broni) Podstawowa Język polskiZdenerwowana Ania uderzyła chłopca tabliczką, za co została wyproszona z klasy.. Po paru minutach kryzys minął.. Diana jednak postanowiła wracać do domu, prosząc by Ania ją odprowadziła.opowiadanie z dialogiem na temat ''odrodzenie siĘ aslana'' -opowiadanie odtwÓrcze .narracja Opis Ani Shirley z Powieść pt " Ania Z Zielonego Wzgórza".. Mała Minnie dusiła się, Ania podała jej krople ipekakuana.. Ania marzyła wiec o tym, ze wyjeżdża z Avonlea i przechadza się w nowym mieści.. Wieczorem przybiegła do Ani Diana, z prośbą o pomoc.. Będzie to przygoda z przefarbowaniem włosów.. Jednak w takim spokoju płynęła tylko przez kilka minut.. Jej rodzice byli nauczycielami w liceum.. Ania wytrącona z melancholii odwróciła się zaniepokojona.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie Książka opowiada o losach rudowłosej Ani, a także o życiu, jakie wiedli mieszkańcy Zielonego Wzgórza i Avonlea..

Przepiszcie do zeszytu przykładowe opowiadanie na podstawie jednej z przygód Ani.

Mała Minnie dusiła się, Ania podała jej krople ipekakuana.. Nazywali się Berta i Walter Shirley.. Niestety, spotkanie poniosło fatalne skutki, gdyż Ania podała wino, zamiast soku i spiła przyjaciółkę.Opowiadanie odtwórcze Piszesz historię, którą znasz już z jakiegoś dzieła - książki, filmu, spektaklu teatralnego czy historii.. Mała Minnie dusiła się, Ania podała jej krople ipekakuana.. Przykłady: przyjaźń Stasia i Nel ze słoniem, życie miłosne Zbyszka z Bogdańca, śladami Bilba Bagginsa.Ania Shirley urodziła się w Bolingbroke w Nowej Szkocji.. Ania marzyła wiec o tym, ze wyjeżdża z Avonlea i przechadza się w nowym mieści.. W Avonlea mieszkali różni ludzie, mieszkała także pani Małgorzata Linde.. Od nowego akapitu opowiedz po kolei wydarzenia.. Pewnego wieczoru, jadąc z posiedzenia związku, Maryla myślała o kończącej się zimie i o tym, jak dobrze wracać do .. 2012-10-15 18:32:41; Napisz opowiadanie na podst. rozdziału tragiczne skutki podwieczorku z ksiazki pt. Ania z zielonego wzgórza.. Po pewnym czasie jednakże źle się poczuła.. Odtąd Gilbert stał się najgorszym wrogiem Ani.. Płynęła, nasycając się romantyzmem tej sytuacji i recytując wiersz..

2010-05-17 20:47:01; Napisz opowiadanie o 1 z wydarzeń z Ani z Zielonego Wzgórza.

Diana serdecznie dziękowała Ani, Mateusz był z niej dumny.Ania i Diana wreszcie dobiegły do domu państwa Barry.. Nie chciała, by wyczekiwana uroczystość kończyła się tak szybko.. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka, która znajduje dom.. Pewnego wieczoru, gdy Ania została sama w domu, Maryla pozwoliła Ani zaprosić Dianę na podwieczorek.. Niedługo miały być egzaminy na studia.. Byli bardzo biedni; mieszkali w małym żółtym domu.. Oczywiście to są tylko podpowiedzi, możesz rozpocząć swoją pracę inaczej, pamiętaj jednak, aby przedstawić przygodę, którą opowiadasz.. Bardzo wcześnie utraciła rodziców i przez kilka lat była z litości przygarniana przez obcych jej ludzi, lecz zawsze musiała zapracować na swoje utrzymanie, opiekując się młodszymi od siebie dziećmi.Promyki przebijały się przez drzewa.. Po paru minutach kryzys minął.. Teraz czas na rozwinięcie.. Wtem Anię z marzeń wyrwał tupot nóg na ścieżce..

Dużą pomocą w pisaniu opowiadania odtwórczego jest plan wypowiedzi utworzony na podstawie tekstu oryginalnego.

Zrozpaczona Ania chciała, by przyjaciółka pozostała choć chwilę dłużej.. Niedługo miały być egzaminy na studia.. Gdy dziewczynka miała 3 miesiące, zmarli na febrę.. Mateusz szybko pojechał po lekarza.. Jej młodsza siostra Minnie zachorowała na krup.. Ania szła pogrążona w swoich marzeniach.. Ania szła pogrążona w swoich marzeniach.. (10 zdań) 2011-11-03 15:46:31Podczas gdy dziewczynka krzątała się i spełniała obowiązki gospodyni, Diana piła podany sok.. Ania zdała sobie sprawę, że sytuacja wygląda groźnie i próbując się uratować wydała stłumiony okrzyk, którego niestety nikt nie usłyszał.Promyki przebijały się przez drzewa..

napisz spotkanie pani róży z Mały ksieńciem opowiadanie z dialogiemAnia z Zielonego Wzgórza to pierwsza z serii powieści o przygodach Ani Shirley.

Gdy doktor przyjechał powiedział Ani, że to ona uratowała małej życie, on przyjechał za późno, gdyby nie Ania Minnie by już nie żyła.. Gdy doktor przyjechał powiedział Ani, że to ona uratowała małej życie, on przyjechał za późno, gdyby nie Ania Minnie by już nie żyła.. Wtem Anię z marzeń wyrwał tupot nóg na ścieżce.. Nie możesz wymyślać dodatkowych elementów - opierasz swoje dzieło na tym, co widziałeś.. Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi.. Łódka zaczęła przemakać i powoli schodziła pod wodę.. Diana serdecznie dziękowała Ani, Mateusz był z niej dumny.Nov 13, 2021Ania to jedna z moich ulubionych bohaterek literackich.. Ania wraz z Dianą pobiegły.. poleca 80 %Napisz opowiadanie z najciekawszej przygody z książki "Ania z zielonego wzgórza "..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt