Wpływ nikotyny na organizm człowieka prezentacja

Pobierz

Są to jednak efekty krótkotrwałe, które zanikają wraz z pozbywaniem się nikotyny z organizmu.- Palenie tytoniu wykazuje istotny związek i w dużym stopniu zwiększa ryzyko wystąpienia wszystkich głównych typów histologicznych raka płuc, - Istnieją dowody na to, iż palenie tytoniu poprzez wpływ na rozwój przewlekłego zapalenia oskrzeli, jest jednym z istotniejszych czynników usposabiających do wystąpienia gruźlicy układu oddechowego.Nikotyna w zależności od przyswajanych dawek ma różny wpływ na organizm.. • Nikotyna a ośrodkowy układ nerwowy - już po siedmiu sekundach od zaciągnięcia się dymem tytoniowym, nikotyna powoduje pobudzenie komórek nerwowych.. Nikotyna powoduje jednocześnie skurcz tętnic.Substancja działająca na system nerwowy, powodująca uspokojenie, uśmierzenie bólu, odurzenie, euforię lub sen.. Oprócz nikotyny .Plik wpływ palenia papierosów na organizm człowieka.ppt na koncie użytkownika tir16a • folder prezentacje • Data dodania: 23 lut 2011 Nie trzeba zapewne wymieniać listy chorób, które są wiązane z paleniem.. Papieros zawiera przeciętnie od 15 do 20 mg nikotyny, a podczas palenia do krwi przenika około 1 mg tej substancji psychoaktywnej.Nikotyna to alkaloid o cierpkim zapachu i drażniącym smaku występujący w roślinach: Nicotiana tabacum, Nicotiana rustica, Nicotiana persica, w stężeniu od 0,6% do 0,9%.Najpopularniejszą formą przyjmowania nikotyny jest palenie .Organizm palaczy szybko przyzwyczaja się do nikotyny, więc do uzyskania tego samego efektu jest potrzebna coraz większa dawka dymu..

Gothic - Wpływ nikotyny na organizm człowieka.

Nikotyna, podobnie jak alkohol, wpływa na samopoczucie.Nikotyna - główny składnik papierosów, jest substancją silnie uzależniającą.. Już w szkole gimnazjalnej wielu uczniów próbuje pierwszy raz alkoholu, dopalaczy czy papierosów.. Myślę, że warto zacząć oddzielać kwestie związane z paleniem tytoniu od podstawowego alkaloidu, który tam się .Gothic - Wpływ nikotyny na organizm człowieka - YouTube.. W małych dawkach działa pobudzająco na układ nerwowy, powoduje przyspieszenie akcji serca, stymuluje układ pokarmowy, poszerza źrenice oraz podnosi ciśnienie tętnicze krwi.. Zwiększa częstość uderzeń serca i zwęża tętnice.. Jej wpływ na organizm przypomina działanie heroiny i kokainy - nikotyna zwiększa produkcję dopaminy, dając czucie przyjemności oraz przyczyniając się do rozwoju uzależnienia.. Im dłużej trwa nałóg i im wcześniej się zacznie, tym bardziej organizm jest wystawiany na działanie szkodliwych substancji.Nikotyna - obkurcza naczynia krwionośne (również naczynia wieńcowe zaopatrujące serce), podnosi ciśnienie krwi, powoduje niefizjologiczne przyspieszenia i zaburzenia akcji serca, ma negatywny wpływ na gen, powstrzymujący gwałtowny rozwój komórek, a w efekcie rozwój nowotworów (gen p53).Wpływ nikotyny na organizm człowieka: powoduje zahamowanie wzrostu u dzieci i młodzieży..

W wysokich dawkach (70 mg) powoduje śmierć dorosłego człowieka.

Nikotyna w papierosach.. opóźnia rozwój umysłowy - obniża odporność organizmu na choroby - wywołuje choroby układu oddechowego - często jest to rak płuc - powoduje, że cera staje się szara i brzydkaProblem uzależnień jest bardzo poważny i trudny.. Mózg człowieka szybko przyzwyczaja się do tych odczuć, aż dochodzi do tego, że człowiek nie może bez papierosów funkcjonować.Od kilkudziesięciu lat uznaje się, że palenie tytoniu ma zdecydowanie negatywny wpływ na ludzki organizm.. Wpływa na uwolnienie trzech z dwudziestu neuroprzekaźników oddziałujących na mózg: noradrenaliny, serotoniny i dopaminy.. Daje to odczucie większej sprawności, energii, przyjemności, a także redukcji zmęczenia i stresu.. If playback doesn't begin .z paczki papierosów jest śmiertelną dawką dla człowieka ( 1 kropla czystej nikotyny -60mg- powoduje zgon człowieka w ciągu 10 min), Ma właściwości uzależniające, Podczas palenia część nikotyny dostaje się do organizmu tzn. do krtani, płuc, do krwi a z krwią do mózgu i serca,Palenie tytoniu uważa się za główny czynnik ryzyka rozwoju raka płuc oraz przewlekłej obtu-racyjnej choroby płuc..

Gdy pali dziecko, konsekwencje uzależnienia od nikotyny są jeszcze gorsze.

Substancja czynna dociera do mózgu w ciągu .Papieros - wyrób tytoniowy składający się z rurki z cienkiej bibułki, wewnątrz której znajdują się spreparowane liście tytoniu, marihuany, cracku lub innych substancji działających narkotycznie.. Alkohol, którego spożycie nawet w niewielkich ilościach grozi śmiercią lub utratą wzroku.. UKŁAD NERWOWY: zaburzeniem koordynacji ruchowej, drżeniem mięśniowym.Założeniem filmu pt. "Wpływ alkoholu na organizm człowieka" jest pokazanie reakcji młodego organizmu na alkohol oraz skutków zdrowotnych, jakie niesie spożyw.Konsekwencją tego stanu rzeczy są przeróżne choroby serca i naczyń, nowotwory, osłabienia organizmu oraz spadek wydolności.. To zresztą nie jest tematem tego wpisu.. Nikotyna podwyższa ciśnienie tętnicze krwi, przyśpiesza tętno i zwiększa ilość krwi pompowanej przez serce.. Złudnie poprawia się pamięć i koncentracja.. W połączeniu z dymem tytoniowym, substancja ta zwiększa ryzyko nowotworów i chorób układu krążenia.Nikotyna zmniejsza uczucie zmęczenia, pobudza pracę mózgu, stymuluje też układ trawienny..

Palenie wpływa także na układ trawienny palacza.Nikotyna została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za narkotyk.

Najniebezpieczniejszy wśród środków pobudzających jest, tzw. crack - narkotyk błyskawiczny.. U palaczy częściej wystę-puje zawał serca, udar mózgu i nadciśnienie tęt-nicze, a także choroba wrzodowa żołądka i dwu-nastnicy oraz zarostowe zapalenie tętnic obwodo-wych, prowadzące do martwicy kończyn i ko-1.. Zadanie to będzie miało na celu pokazanie wam, jak destrukcyjny wpływ wywierają uzależnienia na organizm młodych ludzi.Palenie tytoniu działa bardzo niekorzystnie także na układ sercowo-naczyniowy, przyspiesza rozwój miażdżycy, niszczy komórki nerwowy, znacząco zwiększa ilość wolnych rodników tlenowych, przez co przyspiesza starzenie się organizmu, uszkodzenia narządów i rozwój chorób.WPŁYW NARKOTYKÓW NA ZDROWIE: UKŁAD KRĄŻENIA: zaburzenia rytmu serca, niedokrwienie mięśnia sercowego (łącznie z zawałem), nadciśnienie tętnicze.. Dodatkowo nikotyna zawarta w papierosach zwiększa produkcję i wydzielanie "hormonu szczęścia", czyli dopaminy, która polepsza samopoczucie, daje uczucie przyjemności oraz zwiększa energię.Początkowa faza uzależnienia wydaje się przyjemna, nikotyna pobudza w mózgu substancje chemiczne odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności, pobudza aktywność.. ŻEBY SKUTECZNIE WALCZYĆ Z WROGIEM, TRZEBA GO DOBRZE POZNAĆ.. Powoduje to wzrost ciśnienia krwi, co może skutkować chorobą serca i innych narządów.Obecnie nie ma już wątpliwości, że palenie papierosów szkodliwie działa na zdrowie człowieka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt