Lepiej uczyć się francuskiego czy hiszpańskiego

Pobierz

Ja najpierw uczyłam się rosyjskiego i angielskiego w szkole.. Przygotowałam dzisiaj listę kilku argumentów, które przemawiają za tym, aby NIE uczyć się języka hiszpańskiego.. #1.Okazuje się, iż język hiszpański jest częściej używany w komunikacji niż na przykład niemiecki lub francuski.. 4) niemieckiego.. Ale jak się nauczysz francuskiego to dużo łatwiej Ci przyjdzie potem nauka innych języków romańskich.Poza tym, wyjazd do krajów Europy jest o wiele łatwiejszy niż przeprawa na drugi koniec świata do Ameryki Południowej czy Azji.. 5) arabskiego.. Dla każdego bowiem opłacalność nauki będzie odmienna w zależności od indywidualnych preferencji i sytuacji życiowej.Pracując w Polsce warto wyrobić sobie certyfikat, który będzie niepodważalnym dowodem na to, że potrafisz posługiwać się językiem francuskim.. podoba mi się bardzie francuski, ale wydaje mi sie, że hiszpańskim posługuje sięWarto uczyć sie hiszpańskiego?. 2. francuski mało przydatny.. 3. rosyjski jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków, a że Rosja i handel z nią musimy rozwijać powinieneś wybrać rosyjskiCzy warto uczyć się francuskiego?. Chociaz prawda jest taka ze jak sie juz zna 1 z nich to nauka kolejnego przychodzi o wiele łatwiej.Hiszpański ma większy zasięg na świecie, więc pod względem potencjalnej pracy z użyciem języka, ten będzie dobry..

Lepiej jest się uczyć francuskiego czy hiszpańskiego?

Z jakiegoś powodu to francuski był od XVIII wieku językiem międzynarodowym.- interesujesz się modą, kosmetykami, ciuchami, marzysz o karierze w wielkim domu mody czy też uwielbiasz francuską kuchnię i/lub alkohol, to rozważ naukę języka francuskiego; - interesujesz się prawem, finansami, motoryzacją czy techniką (i lubisz porządek), to zastanów się nad nauką języka niemieckiego.Jeśli chcesz uczyć się z doświadczonym lektorem który przyśpieszy Twój proces nauki, uporządkuje wiedzę czy po prostu zmobilizuje Cię do regularnej nauki, to skontaktuj się z nami.. Jeśli porównamy głoska po głosce systemy fonetyczne języka włoskiego i hiszpańskiego, to okaże się, że bardziej podobny do naszego języka jest włoski.Niby najlepiej uczyć się języków, które można wykorzystać na połowie kuli ziemskiej - angielskiego czy hiszpańskiego.. Ale niszowych języków nie powinno się wykluczać z góry.. Obecnie kandydatom podczas rekrutacji stawia się różne wymagania, a jednym z podstawowych jest znajomość, najlepiej dwóch lub więcej języków.. Nauka greckiego nie ma większego sensu, jeśli jedziesz do Grecji tylko na wakacje (nawet jeśli jeździsz tam co roku).Co więcej znajomość francuskiego ułatwia naukę innych języków romańskich, np. włoskiego, hiszpańskiego czy rumuńskiego..

Jak należy uczyć się języka hiszpańskiego?

Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Hiszpański jest oficjalnym językiem wielu krajów Warto również wiedzieć, iż hiszpański jest językiem urzędowym w ponad 20 krajach, a także oficjalnym językiem między innymi takich organizacji jak ONZ, UE, UNICEF, OPA, NAFTA, WHO, FIFA, UEFA, Interpol, czy Europol.Dobrym sposobem jest np. uczyć się jednego nowego słowa albo całego zwrotu dziennie.. Szkoła - zapytaj eksperta (1567) Szkoła - zapytaj eksperta (1567) Wszystkie (1567) Język angielski (824) Język polski (380) Matematyka .Lepszy francuski czy hiszpański?. Hiszpański i włoski podobne do siebie i trudnościowo i ogólnie.. Jest łatwiejszy, więc na pewno szybciej się go nauczysz, a jak przyswoisz go w stopniu, powiedzmy, komunikatywnym, to możesz zacząć naukę francuskiego, a w hiszpańskim doszkalać się samemu.Zobacz 6 odpowiedzi na pytanie: Lepiej uczyć się Hiszpańskiego czy Francuskiego?. Dla ludzi, którzy mają problemy z nauką języka angielskiego czy francuskiego ze względu na wymowę, zapewne dobra informacja będzie, że oba te języki są stosunkowo dźwięczne, a ich akcent nie jest bardzo skomplikowany.To także większe perspektywy na znalezienie lepszej pracy.. Według mnie hiszpański jest prostszy i turystycznie bardziej przydatny..

2) hiszpańskiego.

A dzięki swojej analitycznej strukturze francuski pomaga w rozwoju krytycznego myślenia, które przyda się we wszystkich dyskusjach i negocjacjach.. Potem uczyłam się niemieckiego.. Jeżeli chcesz nauczyć się tego języka, przygotować się do certyfikatu lub egzaminu, zapisz się na kurs francuskiego online.. Pytania .. Z hiszpanskim miałam akurat najmniej to czynienia,ale na 1 rzut oka jest łatwiejszy od francuskiego.. Można zatem rzec, że spór trudno rozstrzygnąć na łamach tego artykułu.. zależy.. w Zapytaj.onet.pl.Forum Nauka języka - czy lepiej uczyć sie hiszpańskiego czy francuskiego.. Przyjemność z nauki Mimo, że francuski wydaje się trudniejszy do nauki niż na przykład angielski, to wcale nie jest aż tak skomplikowany.. W rzeczywistości, myślę, że nauczyłem się tego jeszcze szybciej, ponieważ mogłem iść w moim własnym tempie i nie musiałem czekać, aż inni uczniowie zostaną dogonieni tam,gdzie byłem.Weź udział w ankiecie Lepiej uczyć się hiszpańskiego czy francuskiego?. Okazuje się, że tak.. Odpowiadając zatem na pytanie, jakiego języka warto się uczyć oprócz angielskiego, wśród najczęściej nauczanych języków są: niemiecki, francuski, hiszpański, włoski i rosyjski.W każdym razie "je t'aime" brzmi z pewnością lepiej niż "ich liebe dich"..

Warto się uczyć: 1) angielskiego.

Język i kultura hiszpańska są ze sobą ściśle powiązane , możesz nauczyć się doceniać inny poziom tradycyjnego hiszpańskiego jedzenia , takiego jak tapas, paella, gazpacho i jamón ibérico, lub dzieła Pabla Picassa, Salvadora Dali lub Francisco Goyi, ucząc się języka hiszpańskiego.Powiedzmy szczerze, że to, co niektórych zniechęca do nauki angielskiego czy francuskiego, to właśnie wymowa.. Zaskoczeni?. 3)rosyjskiego.. Dlaczego warto zainwestować w naukę drugiego języka obcego?Tak więc fakt, że w słownictwie niektórych par języków (np. hiszpańskim i angielskim) występuje wiele słów o podobnym brzmieniu i znaczeniu (tzw. kognatów), nie jest jednoznaczne z tym, że dziecku będzie się łatwiej nauczyć tych języków niż innych, w których nie ma zbyt wielu słów o podobnym pochodzeniu (np. hiszpańskiego i japońskiego).Najpierw może angielski a potem kolejny.. 2012-07-15 15:27:03 Który język wolelibyścię się uczyć : niemieckiego, hiszpańskiego , francuskiego 2010-03-17 16:12:28 Załóż nowy klubani hiszpański, ani francuski zdecydowanie rosyjski.. Gdy poznacie podstawowe zwroty po ukraińsku, będziecie mogli podstawiać inne potrzebne słowa, dobrane w zależności od potrzeby.Jeśli poznawanie języków przychodzi nam z łatwością i jeśli podoba nam się dynamika wymowy, to uczenie się francuskiego będzie bardzo przyjemne.. Dwie podstawowe i znane wszystkim zasady - systematyczność i konsekwencja.. Do nauki!Hiszpański czy włoski - która wymowa łatwiejsza?. Hiszpański bardziej popularny, jednak ciągnie mnie do francuskiego (chociaż słyszałam że jest trudniejszy).Ściągnąłem Duolingo i zacząłem uczyć się hiszpańskiego.. Teoretycznie więcej ludzi na świecie mówi po hiszpańsku, ale jeśli masz zamiar pracować zawodowo w jakimś konkretnym obszarze biznesu lub firmie to lepiej sprawdzić, który język bardziej Ci się przyda.. Możesz uczyć się stacjonarnie - w Gdańsku Osowej lub zdalnie (mieliśmy uczniów mieszkających w Danii, Anglii czy Ekwadorze).Czy zatem bylibyśmy w stanie wymienić choć jedną negatywną stronę tej zdolności?. admin 8 listopada, 2021 język Jeśli chcesz zacząć uczyć się kolejnego języka obcego, i zastanawiasz się który wybrać, warto poznać kilka powodów dla których możesz chcieć wybrać język francuski (zamiast np. niemieckiego, hiszpańskiego czy włoskiego).Francuski zdecydowanie.. W ten sposób utrwalicie dotychczasową wiedzę i poszerzycie zakres słownictwa.. Zrozumiesz wszystkoPolish..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt