Co zrobić w przypadku stłuczki

Pobierz

Jeśli nikt nie ucierpiał, należy usunąć pojazd z ulicy, aby nie utrudniał ruchu innym samochodom i nie powodował komplikacji.Jeśli są ofiary, sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia lub nastąpiło podejrzenie przestępstwa (np. jazdy pod wpływem alkoholu) bezwzględnie trzeba zadzwonić pod numer alarmowy 112 i wezwać odpowiednie służby.. ZJEDŹ NA BOK I WYŁĄCZ SILNIK Gdy auto nie jest mocno uszkodzone, należy zjechać na bok, aby niepotrzebnie nie torować ruchu drogowego.Jan 5, 2022Tego rodzaju stłuczki parkingowe są chyba najbardziej uciążliwe, ponieważ szukanie sprawcy to dodatkowe nerwy.. Od 1 października 2018 r. podczas kontroli drogowej wystarczy jedynie ważne prawo jazdy.. Przede wszystkim należy zadzwonić po policję.. W przypadku awarii należy go wystawić w odpowiedniej odległości od auta, czyli:Jan 13, 2021Dec 15, 2021Oświadczenie o okolicznościach stłuczki lub wypadku jest ważnym dokumentem, który musi dokładnie opisać miejsce zdarzenia (ulica, adres).. Jeżeli jest to możliwe zjedź na pobocze w bezpieczne miejsce, niezagrażające innym użytkownikom drogi.. Służy on ostrzeżeniu innych uczestników ruchu drogowego o niedziałającym pojeździe.. Zjedź w bezpieczne miejsce Stało się.. Są jednak takie sytuacje, gdy należy wezwać policję.Dlatego lepiej wiedzieć co zrobić w takiej sytuacji.. W życie wchodzą nowe przepisy, które zmieniają dotychczasową ustawę o ruchu drogowym..

No dobrze, ale co w takim przypadku zrobić?

Gdy do kolizji doszło poza terenem zabudowanym, prawidłowa odległość trójkąta od miejsca zdarzenia powinna wynosić 30-50 metrów.. Tak właśnie zaczął się mój mały koszmar.. Podpowiadamy, jak się zachować w takiej sytuacji.. Piszemy o tym krok po kroku.. Ostatecznie, kiedy do stłuczki doszło na autostradzie .5 days agoCo zrobić w przypadku kolizji?. Sprawdź kilka cennych porad, jak się zachować, aby przyśpieszyć ten proces!. Jeśli nie, nie ma konieczności wzywania służb.. Natychmiast udziel im pomocy i wezwij karetkę oraz policję.. Wszystko czego potrzebuje Twoje auto.. W takim przypadku niezbędne jest ostrzeżenie innych uczestników ruchu i właściwe oznakowanie miejsca zdarzenia.. Oct 4, 2021W razie zatrzymania pojazdu, policja ma do niej natychmiastowy dostęp, więc posiadanie papierowych wersji dokumentów stało się zbędne.. Zostałeś "stuknięty".. Zabezpiecz miejsce.. Podstawy zna każdy kierowca - ustawienie pojazdów w bezpiecznym miejscu, światła awaryjne, trójkąt ostrzegawczy.Nov 2, 2020Jeśli nie będziesz mieć wydruku, oświadczenie należy spisać ręcznie, uwzględniając m.in.: opis miejsca zdarzenia, stopień uszkodzenia pojazdu, dane obu kierowców, numer polisy.. Zniesienie tego obowiązku może stanowić pewien problem w.Zatem spokojnie, bez paniki.. Pamiętaj również, aby wyłączyć silnik.. Dla jasności sytuacji zróbmy kilka zdjęć dokumentujących sytuację po kolizji.Co zrobić w razie stłuczki..

Na moim przykładzie chciałabym Wam powiedzieć co robić w przypadku stłuczki.

Jeśli są ranni.. Po zmianach kierowcy w Polsce nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zakupu .. Dokument ten musi również zawierać nazwę ubezpieczyciela z numerem polisy.Z takim przekonaniem poruszałam się na co dzień po drogach samochodem, aż do czasu gdy niestety sama miałam okazję w stłuczce uczestniczyć.. Zabezpieczyć miejsce zdarzenia.. Przeglądy samochodowe; Przeglądy okresowe .. W przypadku stłuczki poza obszarem zabudowanym odległość trójkąta od pojazdu wzrasta do 30-50 metrów.. Policja alarmuje, źle zabezpieczone miejsce kolizji może prowadzić do kolejnych, dużo poważniejszych wypadków.Jul 27, 2021Co jednak zrobić, jeśli sprawca nie przyznaje się do winy albo nie chce podać swoich danych?. Nietypowe zdarzenia drogowe.Czasem stłuczka jest na tyle poważna, że nasze auto nie nadaje się do dalszej jazdy.. Policjanci obejrzą auto, spiszą naszą relację i przygotują notatkę ze zdarzenia.Oct 9, 2020Kilka lat temu według przepisów o ubezpieczeniach kierowca miał obowiązek wezwania policji do każdej stłuczki, niezależnie czy ktoś w niej ucierpiał.. Włączmy światła awaryjne, załóżmy kamizelkę odblaskową i ostrożnie wysiądźmy z samochodu.. Brak wyników.. Pokaż menu.. (video) Fot. Dariusz Bloch..

Aby to zrobić, przede wszystkim należy włączyć światła awaryjne.Co zrobić podczas stłuczki?

Pamiętaj, że udostępnienie swoich danych po kolizji to obowiązek każdego jej uczestnika.. Lekko ponad miesiąc temu, jak co dzień wracałam samochodem z pracy.Zobacz, co musisz zrobić, jeżeli przydarzy się Tobie stłuczka drogowa.. W oświadczeniu tym należy podać dokładne dane pojazdu oraz kierującego razem z datą, numerem i organem wydającym prawo jazdy.. Sprawdź stan zdrowia uczestników kolizjiUstaw trójkąt ostrzegawczy - 1 metr za samochodem, jeśli stłuczka miała miejsce w obszarze zabudowanym.. W takiej sytuacji należy wezwać policję, która ustali przebieg zdarzenia i wskaże, kto jest winnym stłuczki.. Zasady te zostały jednak skorygowane i obecnie obowiązek wezwania policji obejmuje jedynie kilka ściśle określonych sytuacji.Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest upewnienie się, że żadna z osób uczestniczących w stłuczce nie jest ranna.. Sprawdźmy, czy nikt nie odniósł obrażeń..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt