Opis procesu technologicznego produkcji koncentratu pomidorowego

Pobierz

Mycie pomidorów Przeprowadza się częściowo w basenie spławnym w czasie hydraulicznego transportu pomidorów do linii przerobowej oraz w płuczce wodno-powietrznej.W powyższym wskażniku mieszczą się wszystkie straty produkcyjne,które w tym przypadku nie mogą przekroczyć 6,1%.Przy produkcji koncentratu 40% straty są wyższe i wynoszą 8% Przykład: Ile można zużyć pomidorów o zawartości ekstraktu 5% na wyprodukowanie 1000kg koncentratu pomidorowego 30% przyjmując maksymalne straty 6,1%.Charakterystyka procesu technologicznego.. Opis produktu Soki owocowe są sokami od.Kontrole sposobu produkcji i prawidłowości przebiegu procesu technologicznego, przeprowadzone na zgodność .. 1 partię koncentratu pomidorowego w ilości 3,8 kg, .. 3.Na etapie produkcji wszczęto 3 postępowania administracyjne na podstawie art. 29 ust.. Produkcja dżemów, marmolad i powideł.. Za pomocą spławiaków wodnych, a następnie osadników kanałów spławiakowych pomidory przekazywane są do sortowania.Na 14 rysunku przedstawiono schemat technologiczny produkcji koncentratu pomidorowego.. Kontrole sposobu produkcji i prawidłowości przebiegu procesu technologicznego, przeprowadzone na zgodność z wymaganiami zawartymi w dokumentach zakładowych .. (atesty i specyfikacje jakościowe), opracowane receptury ich użycia oraz opisy technologii produkcji pieczywa..

Instrukcja technologiczna produkcji koncentratu pomidorowego.

SCHEMAT PROCESU TECHNOLOGICZNEGO 4.. Spis treści tom 2.. Opis procesu gotowania: Bułgarska papryka pokroić w plasterki lub paski, piec w piekarniku do miękkości.I chociaż nogi grzybów są uważane za raczej grube w konsystencji do robienia smażonych, a zwłaszcza marynowanych potraw, kawior z nóg słusznie słynie z nie mniej delikatnego smaku niż inne potrawy z tych grzybów.. Opis procesu technologicznego:filizowanego koncentratu pomidorowego do klopsików spo- wodowało wzrost wyd a jności po obróbce cieplnej, zmniej- szenie wartości pH i zmianę parametrów barw y (zmniejszonaProdukcja soków, nektarów i napojów z owoców i warzyw.. A. Masowanie.. 1 pkt 2 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 roku o jakości handlowej artykułów rolno .z koncentratu pomidorowego przechowywanego w warunkach aseptycznych i zamrażanego z rozdrobnionych świeżych pomidorów po oddzieleniu skórek i mąższu, utrwalanych termicznie lub przez aseptycznych rozlew CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU 1.1.. B. pakowanie.. Klasyfikacja i charakterystyka czujników jakości żywności.. < 100 °C - w przypadku b. słodkich, dojrzałych gruszek, śliw, czereśni produkcja kompotów wymaga dokwaszaniaNiniejsze opracowanie, przygotowane przez zespół pracowników Zakładu Polityki Społecznej i Regionalnej oraz Zakładu Ekonomiki Ogrodnictwa Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowego Instytutu Badawczego (IERiGŻ-PIB), ma naWyposażenie do produkcji koncentratu soku pomidorowego, ..

Autorkaschematu technologicznego produkcji konserwy mięsnej.

Przygotowanie kupażu 4.1.1. .. Specjalizujemy się w produkcji urządzeń do transportu technologicznego, wstępnej obróbki owoców i warzyw, budowie linii technologicznych, urządzeń do sortowania, ważenia, mycia .400 ml soku pomidorowego, 2 cukinia, 1 czerwona cebula, 3 papryki, 2 łyżki octu, 2 łyżki koncentratu pomidorowego, 2 łyżki oliwy z oliwek, sól i pieprz do smaku; bazylia do dekoracji.. Zadanie 35.. Aby to zrobić, musisz gotować: 1 kg nóg znowu; 2 cebule; 3 ząbki czosnku; 2 łyżki.. 4 leonard.kolasa.priv.pl 2007.10.04 5.. Owoce - niska wartość pH < 4,5; jałowienie w temp.. Zawierają one sok i miąższ owocowy, niekiedy z dodatkiem cukru.. PKWiU: 10.84.12.. Świadomość konsumentów na temat wpływu pożywienia na zdrowie, a także trendy żywieniowe i obserwacja rynku sprzyjają produkcji żywności.Magdalena Krystowska Konsultacja: dr hab. inż. Henryk Budzeń Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki modułowej 321 [11].Z2.04 "Sporządzanie oraz ekspedycja potraw z owoców i warzyw", zawartego w modułowym programie nauczania dla zawodu dietetyk.. Dobierz, dokonaj oceny organoleptycznej oraz oblicz ilości surowców, dodatków do żywności i materiałów pomocniczych niezbędnych do produkcji 5 ton koncentratu pomidorowego 30%-owego, pakowanego w słoiki szklane a' 160g.OPIS PRODUKTU NR 6.2.1. łyżki koncentratu pomidorowego; Na s. 180 podano "liczbę" składników..

Opis słowny procesu technologicznego: 1 ) Mycie pomidorów.

Wydawca Instytut Technologii Eksploatacji - Państwowy Instytut .Efekt procesu technologicznego - standardowa optymalizacja jakości uzyskanego produktu.. 4.W okresie jego pracy w Pudliszkach trwał nieprzerwanie proces modernizacji technicznej i usprawnianie procesu technologicznego, m.in.: zakup nowoczesnych linii do przerobu pomidorów, groszku i kukurydzy, fasoli szparagowej, zakup linii aseptycznej dla koncentratu pomidorowego.- opracowywanie procesu technologicznego wzbogacania pszenicznych wywarów gorzelniczych w białko przy użyciu drożdży paszowych.. Podział płynnych produktów owocowych przedstawiono na rysunku 15.wchodzącej w skład księgi HACCP - opisu receptury, schematu przebiegu procesu, karta weryfikacji diagramu procesu technologicznego, karta analizy zagrożeń, projekt etykiety.. W tym miejscu chciałabym zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych z przygotowaną dokumentacją.. D. przesiewanie.. Opis wyrobu: Wyrób w postaci sypkiej.. C. pasteryzacja.. Produkcja mrożonek Produkcja kiszonek Produkcja konserw Produkcja marynat.. D. Rozdrabnianie.. ZĘŚĆ OGÓLNA.. Przeprowadza się częściowo w basenie spławnym w czasie hydraulicznego transportu pomidorów do linii przerobowej oraz w płuczce wodno-powietrznej.Opis procesu technologicznego produkcji koncentratu pomidorowego w zakładzie Pomidory dostarczane są do zakładu w skrzynkach, z wykorzystaniem palet, co uładunek łatwia roz i transport wewnętrzny..

Produkcja koncentratu pomidorowego.

OPIS PROCESU TECHNOLOGICZNEGO 4.1.. Nie .Identyfikacja potrzeb i upodobań klientów oraz zdolność elastycznego reagowania na nie stymulują działania innowacyjne w dziedzinie produkcji żywności.. Właściwości technologiczne i żywieniowe tłuszczów modyfikowanych.. Nazwa wyrobu: KONCENTRAT SOSU W PROSZKU SOS POMORSKI DO PIZZY 2.. Rys. 14 Schemat technologiczny produkcji koncentratu pomidorowego [5, s. 122] Płynne produkty owocowe otrzymuje się z owoców.. Owoce i warzywa minimalnie przetworzone Owoce i warzywa wysycone cukremT.2.2(3)3 określić kolejne etapy produkcji wyrobów spożywczych na podstawie schematów technologicznych; P B T.2.2(3)4 obliczyć ilości surowców, dodatków do żywności i materiałów pomocniczych do produkcji wyrobów spożywczych na podstawie receptur; P C T.2.2(3)5 ustalić parametry prowadzenia procesów technologicznych na podstawie dokumentacji technologicznej; P C T.2.2(4)6 wykonać czynności technologiczne podczas kolejnych etapów produkcji wyrobów spożywczych; P C T.2.2(5 .Kierunek studiów: Technologia żywności i żywienie człowieka -studia II stopnia, stacjonarne.. Przygotowanie syropu cukrowegoPrzykładowy schemat linii do ciągłej produkcji koncentratu pomidorowego firmy "Jedinstyo" .Proces technologiczny przetwarzania pomidorów na tej linii polega na ich umyciu w płuczce pneumatycznej, przesortowaniu na przenośniku rolkowym, po czym podlegają one rozdrobnieniu z równoczesnym usunięciem nasion w agregatorze do miażdżenia owoców i usunięciu nasion.Na 14 rysunku przedstawiono schemat technologiczny produkcji koncentratu pomidorowego.. Składniki: Proszek pomidorow y, skrobia modyfikowana, cukier, sól, maltodekstryna, ekstrakt drożdżowy, bazylia, czosnek, oregano, aromat.. Czynnik stały: warunki procesu; czynnik zmienny: rodzaj i jakość surowca.. B. Sterylizacja.. 2.Badanie procesów biosyntezy kwasu cytrynowego z udziałem Aspergillus niger oraz procesów izolacji bioproduktów z płynów pohodowlanych:1 partię koncentratu pomidorowego w ilości 3,8 kg, .. C. Dojrzewanie.. Zadanie 36.Instrukcja technologiczna 2007 rok - rozlew - dokument [*.pdf] leonard.kolasa.priv.pl 2007.10.04 Instrukcja technologiczna produkcji soków, nektarów i napojów pasteryzowanych 1.. Zagęszczone soki owocowe i aromaty Powinny być przechowywane w magazynie chłodzonym W związku z tym, pobierać je w ilości nie większej niż na 1 dzień produkcji.. Produkcja koncentratu pomidorowego.. W procesie produkcji żywności, zgodnie z systemem HACCP, etapem, który eliminuje zagrożenie fizyczne, jest A. prażenie.. Podział płynnych produktów owocowych przedstawiono na rysunku 15.3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt