Lista lektur z gimnazjum

Pobierz

Jan Kochanowski, wybrane pieśni, treny (inne niż w gimnazjum .Spis lektur klasa V M.Dąbrowska Pies M.Konopnicka Dym B.Prus Katarynka H.Sienkiewicz W pustyni i w puszczy F.E.Burnett Tajemniczy ogród M.Ende Momo K.Makuszyński Panna z mokrą głową F.Molnar Chłopcy z Placu Broni Sat-Okh Biały mustang H.Ożogowska Tajemnica zielonej pieczęci S.Szmaglewska Czarne stopy M.Twain Przygody Tomka SawyeraLektury - technikum po gimnazjum (czteroletni cykl kształcenia) Biblioteka - wydarzenia.. Opublikowana lista lektur w gimnazjum wraz z podziałem na klasy.. Lista lektur z gwiazdką * - obowiązkowych w gimnazjum i liceum zgodnie z nową podstawą programową.. Bogurodzica · 2.Gimnazjum Sprawdź nasze streszczenia lektur szkolnych - w wyszukiwaniu konkretnej pozycji pomogą Ci różne rodzaje sortowania listy oraz podział na różne poziomy edukacji i poszczególne epoki literackie.. Bogurodzica.Mar 22, 2021w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum i technikum.. - Waldemar Cichoń Detektyw Pozytywka - Grzegorz Kasdepke Dziewczynka z parku - Barbara Kosmowska Kapelusz Pani Wrony - Danuta Parlak Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) - Justyna Bednarek Rany Julek.. Oto lista lektur z gwiazdką: Lektury z gwiazdką w gimnazjum: Jan Kochanowski , wybrane fraszki, Treny (V, VII,VIII)Nov 19, 2020Aug 31, 2021 Lektury klasa I Biblia (Księga Rodzaju - obraz Edenu; Przypowieść o siewcy)* K.Dickens Opowieść Wigilijna* F.Karpiński Pieśni religijne* Pieśń o Rolandzie* H.Sienkiewicz, wybrana powieść historyczna (np. Quo vadis, Krzyżacy)* I.Krasicki Hymn do miłości OjczyznySonet IV ( O wojnie naszej, którą wiedziemy z szatanem, światem i ciałem) Sonet V ( O nietrwałej miłości rzeczy świata tego) Daniel Naborowski - Krótkość żywota Jan Andrzej Morsztyn - Do trupa Jan Chryzostom Pasek - Pamiętniki Molier - Świętoszek, Skąpiec Oświecenie Ignacy Krasicki - wybrane bajki* Kruk i lis Jagnię i wilcy Wilk i owce Lew pokornyLista lektur z gwiazdką * - obowiązkowych w gimnazjum i liceum zgodnie z nową podstawą programową..

Lista lektur kl. I gimnazjum.

Wg podstawy programowej.. Jakie lektury omawiane w gimnazjum, a jakie w liceum mogą pojawić się na maturze z języka polskiego?. Uwaga, części lektur z tej listy nie będzie w II i III klasie gimnazjum, ponieważ były one dotychczas omawiane w I klasie gimnazjum, a rekrutacja do pierwszych klas gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 została wstrzymana.Lektury z gwiazdką - sprawdź, które teksty obowiązują na maturze z polskiego.. Przygotowując się do egzaminu maturalnego, Lista lektur obowiązkowych (z gwiazdką).. F.Karpiński Pieśni religijne*.Sep 1, 2021Lista lektur z gwiazdką, czyli obowiązkowych w gimnazjum i liceum zgodnie z nową podstawą programową zawiera łącznie 13 pozycji.. lista lektur z gwiazdką: Poniżej przedstawiamy spis lektur obowiązkowych, z których mogą pojawić się pytania o treść lub wypracowanie na egzaminie maturalnym: 1.. Sprawdziany z lektur (10) Środki językowe (13) Trudne słowa (26) Wypracowania (18) Zadania domowe (1 .Przypomnij sobie pierwsze dni w gimnazjum i napisz o swoich wrażeniach w liście do koleżanki lub kolegi z byłej klasy..

lista lektur z gwiazdką: · 1.

Przygotowując się do egzaminu maturalnego, III.. Bryk.pl streszczenia lektur Gimnazjum zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron,Cukierku, ty łobuzie!. Bogurodzica; 2.. O tym jak Julian Tuwim został poetą - Agnieszka Frączek Wścibscy - Dorota GellnerAug 20, 2021Jan 22, 2021Lista lektur z gwiazdką * - obowiązkowych w gimnazjum i liceum zgodnie z nową podstawą programową.. Biblia (wybrane psalmy, fragmenty: Pieśni nad Pieśniami, Księgi Hioba, Apokalipsy św. Jana); *Jan Kochanowski - wybrane pieśni, treny (inne niż w gimnazjum) i psalm; Adam Mickiewicz - wybrane sonety i inne wiersze (w tym Romantyczność);Lista lektur obowiązkowych na maturze w 2019 roku.. lista lektur z gwiazdką: · 1.. Biblia (Księga Rodzaju - obraz Edenu; Przypowieść o siewcy)*.. K.Dickens Opowieść Wigilijna*.. Lista lektur - liceum, technikum 2013/2014; Lista lektur klasa IV 2013/2014; Spis lektur V i VI klasa szkoły podstawowej; Sposób na Alcybiadesa.Bryk.pl - najlepsze opracowania lektur, streszczenia lektur dla każdego ucznia, charakterystyki wszystkich bohaterów, lektury szkoła podstawa, lektury liceum, lektury studia.poniedziałek, 25 października 2010.. Po tygodniach życia w. III.. Lektury z gimnazjum: - bajki Ignacego Krasickiego (wybrane) - fraszki ..

Lista lektur w liceum matura 2015.

Przygotowując się do egzaminu maturalnego, koniecznie przeczytaj wymienione poniżej teksty literackie: z zakresu gimnazjum: 1* Jan Kochanowski , wybrane fraszki, Treny (V, VII,VIII) 2* Ignacy Krasicki, wybrane bajkiLektury w liceum 2017 i gimnazjum - aktualna lista.. Po tygodniach życia w niepewności, już wiemy, kiedy odbędzie.. Lektury w liceum 2017 i gimnazjum do 2019/2020 roku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt